Regulamin w pigułce

Wiemy, że czytając regulamin, szukacie zwykle najważniejszych informacji. Ten jednak bywa skomplikowany i nierzadko zawiera wiele sformalizowanych zapisów, które po prostu muszą się tam pojawić. Nie inaczej jest tutaj – zachęcamy do zapoznania się z pełnym Regulaminem. Stworzyliśmy też opcję bardziej przystępną i na tyle skondensowaną, aby zawierała jedynie najważniejsze informacje techniczne, które każdy powinien przyswoić. Przedstawiamy je poniżej:

Czas i miejsce biegu:

Bieg odbędzie się 23 października 2021.

Godziny startów:

Leśny Półmaraton – start o godz. 9:00 (limit biegu: 4 godziny)

Leśna Dycha – start o godz. 10:00 (limit 3 godziny)

Start i meta: ścieżka biegowa “Falenica”. Trasy biegu wiodą wzdłuż szlaków Mazowieckiego Parku Krajobrazowego.

Ogólne zasady biegu:

Na ten moment masz do wyboru dwie trasy – bieg na ok. 21 km i 10 km. Jeśli jesteś zapisany na dystans półmaratoński, możesz w trakcie trwania imprezy skrócić dystans do 10 km. Nie działa to jednak w drugą stronę – nie możesz dystansu wydłużyć (wynika to z ograniczeń liczby osób na terenie rezerwatu Świder).

Charakter trasy: leśny z bardzo krótkimi odcinkami asfaltowymi. Na trasie napotkacie wszelkie atrakcje: podbiegi i zbiegi, piach, korzenie.

Trasa będzie oznakowana w terenie w najbardziej newralgicznych miejscach (skrzyżowania dróg, itp.).

Na Trasie nie będzie punktów odżywczych, ani sklepów. Pamiętaj zatem, aby zabrać ze sobą niezbędny prowiant i odpowiedni ubiór zabrać ze sobą.

Zasady dotyczące udziału w imprezie

Podczas rejestracji wybierasz pasujący Ci dystans oraz konkurencję. Opłacasz zamówienie.

W Biurze Zawodów (lokalizacja wkrótce) odbierasz pakiet, w skład którego wchodzi przede wszystkim malutkie urządzenie GPS, które pozwoli nam zweryfikować prawidłowość pokonania przez Ciebie trasy oraz zmierzyć Twój czas. Dodatkowo dostajesz numer startowy.

Z numerem startowym przyczepionym w widocznym miejscu oraz urządzeniem GPS ruszasz na trasę. O ile sytuacja pandemiczna pozwoli, uczestnicy poszczególnych biegów startują wspólnie.  Czas mierzymy od momentu wyruszenia na trasę.

Po dotarciu do końca zwracasz GPS w miejscu jego odbioru.

W trakcie pokonywania trasy pamiętaj o zasadach bezpieczeństwa.

Zarówno w Biurze Zawodów, jak i na trasie nie akceptujemy śmiecenia, czy nieuzasadnionego zejscia z wyznaczonej trasy. Takie działania będą skutkowały dyskwalifikacją.

A co w przypadku gdy wrócą obostrzenia związane z COVID-19?

Będziemy stale monitorować sytuację. Nasze działania dostosujemy do zarządzeń obowiązujących w czasie, w którym ma się odbyć nasze wydarzenie. Bierzemy pod uwagę starty falami, w niewielkich grupach lub starty indywidualne. Zastrzegamy sobie więc prawo do zmiany godzin startu poszczególnych uczestników.

W przypadku zmiany daty biegu, będzie można wnioskować o całkowity zwrot pieniędzy lub przeniesie opłaty startowej na kolejny rok (z wiadomych względów sugerujemy to drugie. Na długo przed biegiem ponosimy koszty, które na bieżąco pokrywane są z opłat startowych). Będzie można przekazać pakiet innej osobie (należy w tym celu zgłosić wysłać maila na adres: info@mazowieckitrack.pl) do dnia 15 października 2021. Jeśli jednak zmiany dotyczące terminu wydarzenia nastąpią po tym terminie, to wniosek należy składać maksymalnie w ciągu 2 dni od momentu ich ogłoszenia.