Leśny Półmaraton

Informacje

Dystans 21 km
Przewyższenie 280 m
Start i meta ścieżka biegowa “Falenica”
Data 13 kwietnia 2024 (sobota)
Czas startu 09:00
Limit czasu 3 godziny (12:00)
Biuro zawodów Szkoła Podstawowa nr 124
Bartoszycka 45/47
04-923 Warszawa
czynne 7:30-10:00
Pakiet startowy Przed biegiem uczestnik otrzymuje numer startowy, chip do pomiaru czasu – urządzenie GPS (obowiązkowy zwrot na mecie). Po ukończeniu biegu każdy uczestnik otrzymuje medal i posiłek regeneracyjny.
GPX trasy pobierz

Przebieg trasy

Trasa biegu wiedzie malowniczymi szlakami Mazowieckiego Parku Krajobrazowego. Teren jest prawie całkowicie leśny, z bardzo niewielkimi odcinkami asfaltu.

Start zlokalizowany jest na początku biegowej ścieżki “Falenica” przy ul. Przełęczy. Już na pierwszych kilkuset metrach na uczestników czeka solidny podbieg. Następnie trasa ciągnie się czarnym szlakiem w kierunku Józefowa. Szlak przecina asfaltowa wstęga – tu bądźcie ostrożni.

Dalej kierujecie się w stronę żółtego szlaku Piaszczystą Percią i skręcacie w zielony Łącznik Józefowski. Na 4. kilometrze skręcacie w mniejszą ścieżkę, aby po około dwóch kilometrach zboczyć z trasy Leśnej Dychy. To tu zaczyna się największy podbieg na trasie – będziecie mieli do pokonania około 30 m przewyższenia. Lekko nie będzie.

Później kierujecie się na północ mało uczęszczanymi drogami, aby tuż za 9. kilometrem trasy wskoczyć na czerwony szlak, czyli słynną Krwawą Pętlę. Biegniecie nią przez około cztery kilometry, przy samej obwodnicy następuje zwrot i zaczynacie bieg na południe, w kierunku mety. Przez chwilę będziecie widzieli oznakowania szlaku niebieskiego aż w końcu dobiegniecie do Wawerskiego Szlaku MTB (tu czeka Was trochę piachu) i wbiegacie z powrotem na wydmę oraz czarny szlak. Ponownie przecinacie drogę asfaltową i tu biegniecie ile sił w nogach. Na końcówce czeka na Was zbieg.

Za metą otrzymujecie medal i kierujecie się w stronę biura zawodów. Tam bowiem czekać będzie na Was wegański, energetyczny posiłek.

Trasa będzie wyznakowana w terenie. Na trasie nie ma punktów odżywczych, ani sklepów.

Mapa trasy

Najważniejsze zasady

  • Przebieg trasy jest wyznakowany w terenie w najbardziej newralgicznych miejscach.
  • W razie zboczenia z trasy, należy na nią powrócić w miejscu, w którym się ją opuściło.
  • Trasę pokonujesz samodzielnie pieszo, bez pomocy osób trzecich.
  • Obowiązuje bezwzględny zakaz śmiecenia, niszczenia roślinności oraz innych działań niosących szkodę przyrodzie.

Wydarzenie zakończyło się